• Bez kategorii

  I Bal Wolontariusza zorganizowaliśmy po raz pierwszy ale z pewnością nie ostatni! Wybraliśmy przeurocze miejsce w Sąsiecznie – Daglezjowy Dwór. Nasza Fundacja od ponad 2 lat podejmuje wiele różnych działań by pomagać, wspierać, integrować, uczyć… a w ostatnim czasie postawiliśmy na promowanie i rozwój wolontariatu…Praca wolontariusza nie jest łatwa…sami doskonale wiemy jak ciężko łączyć obowiązki zawodowe, rodzinne z działalnością fundacji…wymaga to poświęcenia czasu, wiele trudu i pasji. Dlatego chcieliśmy w sposób szczególny docenić i nagrodzić trud podejmowany przez młodzież, ich działania, aktywność i zaangażowanie w Szkolnych Klubach Wolontariusza. Cieszymy się ogromnie, że opiekunowie młodzieży-znakomici pedagodzy-tak skutecznie potrafią wychowywać odpowiedzialnych, pełnych życzliwości i otwartości młodych ludzi gotowych poświęcać swój czas dla innych.. Nasze zaproszenie przyjęli wolontariusze ze Szkolnych Klubów Wolontariusza z Osieka Nad Wisłą, Obrowa, Czernikowa i Świętosławia wraz z opiekunami a także Przyjaciele Fundacji – Zespół Katharsis, Ewa i Jan, Ania … Obdarowaliśmy wszystkich drobnymi upominkami, przygotowaliśmy gry i konkursy. Było mnóstwo śmiechu, tańca i wspaniałej zabawy! To spotkanie dało nam wiele radości i oczywiście już planujemy kolejne! Bardzo dziękujemy wszystkim Gościom za przybycie i wspólną zabawę. Pani Dorocie i całej obsłudze z Daglezjowego Dworu dziękujemy za pyszne jedzenie i przygotowanie sali. Mirkowi Gil za transport a Arkowi za oprawę muzyczną. Wolontariat to cudowne choć trudne wyzwanie! Życzymy Wam wszystkim by pomoc drugiemu człowiekowi stała się dla Was prawdziwym spełnieniem, by przynosiła satysfakcję, budziła szacunek i uznanie ze strony tych, którzy doświadczają Waszego wsparcia.

 • Bez kategorii

  Serduszko dla Kasi  Kasia urodziła się ze skomplikowaną wadą serca. W trzeciej dobie życia zaczęły się także inne poważne problemy – dostała martwiczego zapalenia jelit. To choroba, która często dotyka dzieci przedwcześnie urodzone. W niektórych przypadkach kończy się śmiercią! Życie Kasi zawisło na włosku. Lekarze musieli wprowadzić ją w stan śpiączki farmakologicznej…

  Maleńka królewna spała miesiąc. W tym czasie dwukrotnie zmieniano miejsce jej hospitalizacji, wreszcie trafiła do Łodzi, do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. Tam lekarze zdecydowali, że konieczny jest zabieg wykonania zespolenia centralnego, dzięki któremu serce Kasi miało lepiej pracować. To nie była operacja, która mogła wyleczyć wadę, naprawić ją. Jednak Kasi, aby nabrała sił, podrosła i miała szansę przetrwać rozległą operację korekcji wady serca. To właśnie prof. Molowi, który wtedy operował, zawdzięczamy życie Kasi – nikt inny nie chciał jej pomóc.

  Operacja trwała osiem godzin – najdłuższe godziny w życiu jej rodziców. Kiedy w końcu mogli zobaczyć swoje dziecko, nastąpiło coś, czego nikt się nie spodziewał. Serce Kasi się zatrzymało… Zaczęła się walka o życie. Rodzice odchodzili od zmysłów. Na szczęście udało się przywrócić pracę serca, choć to był dopiero początek poważnych problemów. U ich córeczki doszło niewydolności nerek, w jelitach nie było perystaltyki, od długiej intubacji doszło do zapalenia płuc. Kasia walczyła. W końcu, na szczęście, udało się odłączyć ją od rurek do oddychania.

  Potem doszły kłopoty z przewodem pokarmowym. Kasia wymiotowała po każdym karmieniu. Następnie pojawił się problem z drogami żółciowymi, który trwa do dzisiaj. Do tego wszystkiego doszła arytmia, znaczące skoki tętna od 60 do 300 uderzeń na minutę osłabiały i tak bardzo chore serce… Jak tak maleńka istotka radziła sobie z tym wszystkim? Była taka dzielna…

  To był najtrudniejszy czas w życiu rodziców Kasi… Wreszcie po 2,5 miesiącach spędzonych w szpitalu lekarzom udało się ustawić leki i mogli po raz pierwszy zabrać córeczkę do domu. To jednak dopiero początek drogi po życie i zdrowie Kasi…

  Przed Kasią ważna operacja. W Polsce proponują zrobić Kasi serce jednokomorowe. Na własną rękę rodzice zrobili specjalistyczne badania, które pokazały jednak, że u Kasi rozwija się druga komora serca! Pojechali do Krakowa, gdzie przyjął ich prof. Malec. Tylko on dał nadzieję na zachowanie obu komór serca i na to, że ich córeczka ma szansę na normalne życie!

   

 • Bez kategorii

  Pomagamy Mateuszowi :-)

  Nie ma lepszego sposobu na uczczenie 2 urodzin 🎂Fundacji niż impreza charytatywna!
  4 stycznia na zaproszenie młodzieży z VI LO byliśmy w MDKu w Toruniu. To kolejna akcja wspierająca zbiórkę środków na rehabilitację i zakup protezy dla Mateusza Koledzy Mateusza spisali się na medal 🥇🏆🥇zapraszając niesamowity korowód Gwiazd! Wiktoria i Tymon doskonale sprawdzili się w roli prowadzących. Koncert rozpoczął Zespół Młody Toruń z mega dawką folkloru. Potem zespół Best Crew i całkowita zmiana stylu na Hip-hop. Chwilę świątecznego nastroju podarował nam Zespół Katharsis. Piękne wokalistki – Nela, Kornelia, Nicola, Ola – niesamowici tancerze i muzycy, zespoły i soliści a wszystko przeplecione licytacjami fantów podarowanych przez życzliwych ludzi. Do tego stoły pełne słodkości z ciastami upieczonymi przez Kamilę, Anię i Agnieszkę. Znalazł się także kącik profilaktyki zdrowotnej.
  Dla Mateusza udało się zebrać 1527,12zł 💖💖💖
  Bardzo dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie!
  Młodzieży z VI LO gratulujemy znakomitej organizacji koncertu Jesteście wspaniałymi Kolegami a my ogromnie cieszymy się, że mogliśmy być z Wami, by wspólnymi siłami dołożyć trochę grosza do skarbonki Mateusza
  Galerię zdjęć udostępniła nam Pani Magdalena Deczyńska – dziękujemy pięknie

    

 • Bez kategorii

  Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

  Niech czas Świąt Bożego Narodzenia

  będzie pełen atmosfery radości,

  wytchnienia i zatrzymania

  od codziennego pędu.

  Życzymy, by Św. Mikołaj

  przyniósł Wam i nam wszystkim

  najpiękniejszy prezent – dużo miłości!

  Życzymy wszystkim Wesołych Świąt !

   

 • Bez kategorii

  Jesienne Granie dla Jakuba Cymra

  Nasze korzenie to wolontariat, od którego wszystko zaczęło się w 2016r. Jako Barwy Pomocy stawialiśmy pierwsze kroki ucząc się jak pomagać innym. I nadal uczymy się, ale tym razem już nie sami! Jest wokół nas wielu życzliwych, otwartych ludzi i instytucji, którzy wspierają nasze działania wtedy gdy opadamy z sił. Wolontariat to ciężka praca a zarazem ogromna satysfakcja i radość z każdego udanego projektu. W tym roku wyruszyliśmy do szkół na terenie gmin Czernikowo, Obrowo i Ciechocin gdzie działają szkolne koła wolontariatu. Młodzi ludzie bardzo otwarcie podchodzą do wolontariatu, angażują się, poświęcają swój czas po to, by zrobić coś dobrego dla innych, by maleńkimi krokami zmienić świat wokół siebie na lepsze.
  W piątkowy wieczór razem ze Szkolnym Kołem Wolontariatu ze szkoły w Osieku nad Wisłą mieliśmy przyjemność – kolejny raz – zagrać koncert charytatywny dla Jakuba Cymra. Nasze pierwsze spotkanie z Jakubem odbyło się także w Osieku w 2017r, kiedy to jeszcze jako Barwy Pomocy graliśmy w remizie razem z zespołem Pinky Loops oraz całą grupą przyjaciół-wolontariuszy.
  Także teraz znakomita współpraca ze Szkolnym Kołem Wolontariatu zaowocowała pięknym koncertem. Wszystkich Gości powitała Pani Dyrektor Katarzyna Wachowska, która podkreśliła rolę wolontariatu i niezwykły wpływ jaki ma on na kształtowanie młodych ludzi. Ewa i Mirek w imieniu Fundacji podziękowali za życzliwość i wsparcie ze strony szkoły, wolontariuszy i zebranych Gości. Szczególnie mocno poruszyły wszystkich słowa Cioci Jakuba – Pani Bożeny, która opowiedziała o samopoczuciu Jakuba i potrzebach rodziny. O trudach codziennej opieki nad Jakubem z filmowego ekranu opowiadała także mama Jakuba. To ona, wraz z bliskimi walczy każdego dnia by Kubuś wrócił do zdrowia i sprawności… rehabilitacja jest żmudna i bardzo wyczerpująca, także finansowo… Najbliżsi robią wszystko co w ich mocy a każdy gest wsparcia i życzliwości jest dla nich wzruszający i bardzo potrzebny…
  Gwiazda wieczoru – Arkadiusz Wychowanek – zaserwował nam prawdziwą ucztę muzyczną zaczynając od Louisa Armstronga i piosenki „What A Wonderful World” a na Dżemie kończąc… Muzykę i ciepły głos Arka przeplatały aukcje dla Jakuba prowadzone przez Beatę i Monikę. Dzięki zaangażowaniu wielu życzliwych osób stoliki były pełne najróżniejszych stroików, książek, obrazów… W korytarzu unosił się zapach domowego ciasta i gorącej kawy a w holu wolontariusze dzielnie prowadzili kiermasz świąteczny.
  Dzięki hojności wszystkich uczestników udało się zebrać dla Jakuba 4382,26zł, nie jest to jednak kwota ostateczna gdyż datki nadal wpływają… Ostateczna kwota zostanie podana wkrótce – po podliczeniu całości.
  Za zaangażowanie, wsparcie i wielką życzliwość serdeczne podziękowania kierujemy do Dyrekcji Szkoły w Osieku nad Wisłą Pani Katarzyny Wachowskiej i Pani Lidii Szumskiej, Wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu w Osieku nad Wisłą wraz z Panią Katarzyną Tofil oraz Anną Melkowską, naszych fundacyjnych Przyjaciół, którzy pomagali zbierać fanty. Serdecznie dziękujemy Hubertowi Jasińskiemu za bogatą relację fotograficzną a naszym wolontariuszom Gosi, Emilce i Jackowi za wsparcie we wszystkich przygotowaniach.
  Specjalne podziękowania kierujemy do Arka Wychowanka, który mimo napiętego grafiku występów znalazł czas by zagrać w Osieku nad Wisłą.
  Takie spotkania jak to piątkowe sprawiają, że człowiekowi robi się ciepło na sercu i wie, że jego praca i wysiłki mają sens… że ma wokół życzliwych ludzi, którzy dodadzą mu skrzydeł gdy zapomni jak latać… Wierzymy, że każdy gest nawet najdrobniejszy zmienia świat… czyjś świat… mamy nadzieję, że chociaż na chwilę odmieniliśmy świat Kuby dodając mu nieco kolorów….

 • Bez kategorii

  Choroby przykryte uśmiechem…

  https://pomagam.pl/monikakaminska

  Pomaga innym choć sama ciężko choruje… Monika Kamińska – wolontariuszka Fundacji Werwa Team. Z ogromną pasją pomaga innym, wspiera, rozmawia, sprawia, że budzi się nadzieja na lepsze jutro…

  Tym razem sama potrzebuje silnego wsparcia. Choroby, o których nie mówi, a które towarzyszą jej od lat skryte pod życzliwym uśmiechem i dobrym słowem, tym razem postępują tak bardzo, że czas przerwać milczenie… Sytuacja finansowa nie pozwala Monice samodzielnie opłacić wszystkich kosztów leczenia i operacji…  Zalękniona długo odmawiała przyjęcia pomocy… Aby jednak skutecznie pomagać innym sama musi wrócić do zdrowia! W tym celu musi przyjmować systematycznie leki, przede wszystkim insulinę  i  Victozę, która pomoże walczyć z cukrzycą typu 2 i jej powikłaniami w postaci angio- i retinopatii cukrzycowej a także poddać się kilku operacjom-na początek operacji ratującej obie ręce… Chorób i dolegliwości jest tyle, że trudno wszystkie zapamiętać…

  Najpilniej trzeba zająć się uszkodzeniem włókien czuciowych i ruchowych obu nerwów pośrodkowych o typie demielinizacyjnym – zespół cieśni nadgarstka obustronny. Skutkami nieleczonego i zaawansowanego zespołu cieśni nadgarstka są niedowład i zanik mięśni dłoni, co prowadzi do całkowitego upośledzenia czynności manualnych.

  Bardzo prosimy o wsparcie zbiórki dla Moniki, bo tylko odzyskując sprawność i zdrowie będzie ona mogła nieść pomoc innym…

  By postawić pierwszy krok do poprawy zdrowia potrzeba środków finansowych na jak najszybszą operację obu rąk – koszt ok. 6 000zł oraz systematyczny zakup insuliny i Victozy oraz innych leków – koszt miesięczny to ponad  1 100zł. Wierzymy, że z Waszą pomocą Monice uda się wrócić do zdrowia!

 • Bez kategorii

  Nowa stopa Mateusza…

  TU MOŻESZ POMÓC MATEUSZOWI:

  https://pomagam.pl/nowastopamateusza

   

  https://static.pomagam.pl/media/stories/story_99081_1573216300.jpegMateusz mieszka w okolicach Torunia, ma 15 lat mnóstwo marzeń i całe życie przed sobą. Niestety zły los sprawił, że 19.10.2019 zdarzył się wypadek, który pozbawił go stopy. 

  Żeby Mateusz mógł normalnie funkcjonować i rozwijać się potrzebna jest proteza i bardzo kosztowna rehabilitacja. Liczy się każda złotówka i czas. 

  Koledzy i koleżanki Mateusza sami zwrócili się do Fundacji Werwa Team o pomoc w zebraniu potrzebnej kwoty. Jest to tak bezcenny dar przyjaźni w dzisiejszych czasach, że nie możemy przejść obok niego obojętnie. Pomóżmy Mateuszowi, jego rodzicom i przyjaciołom w walce o nową stopę. 

  Fundacja Werwa Team ma zawartą z mamą Mateusza oficjalną umowę o objęcie Mateusza opieką. Dysponujemy wszelkimi dokumentami medycznymi i pełnomocnictwami do reprezentowania rodziny w zbiórce środków. 

   

 • Bez kategorii

  Wielka Świąteczna Zbiórka Darów

  Do Bożego Narodzenia jeszcze trochę czasu… Ale żeby ze wszystkim zdążyć rozpoczynamy Wielką Zbiórkę Świąteczną!

  Jeśli chcecie umilić Święta naszym podopiecznym to z radością przyjmiemy słodycze, napoje, artykuły spożywcze, 🍡🍭🍬 które mają długi termin przydatności… Kosmetyki, środki czystości, środki pielęgnacyjne, a także artykuły kreatywne i dekoracyjne na świąteczne warsztaty rękodzieła.

  Dary można przekazywać we wtorki i czwartki od 16.30 do 18.00 do naszego biura w Czernikowie ul. Toruńska 20 przy pogotowiu.
  Liczymy na Was! 💕💕💕
  Ho ho ho 🎅🎅🎅

   

 • Bez kategorii

  II Przegląd Talentów Przedszkolnych

  W poniedziałek 7 października po raz drugi zaprosiliśmy dzieci na Przegląd Talentów Przedszkolnych organizowany przez naszą Fundację pod patronatem Pana Tomasza Krasickiego – Wójta Gminy Czernikowo. Na scenie gościły prawdziwe talenty!!! Słuchaliśmy piosenek, wierszy, oglądaliśmy tańce. Było bajecznie kolorowo, piękne stroje, ciekawe rekwizyty a przede wszystkim doskonała zabawa i prawdziwa lekcja odwagi dla małych wykonawców 🙂 Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim wykonawcom przede wszystkim tej odwagi (sami wiemy, że scena potrafi nieźle stresować 😉 ) a także świetnego wykonania przygotowanych występów. Panu Wójtowi dziękujemy za udostępnienie auli oraz za słodkie upominki, które razem z naszymi podarunkami trafiły do każdego przedszkola. Dziękujemy Andrzejowi i Krzysiowi za nagłośnienie. Wszystkim dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę i już czekamy na kolejne spotkanie z Wami 🙂