• Bez kategorii

  Jesienne Granie dla Jakuba Cymra

  Nasze korzenie to wolontariat, od którego wszystko zaczęło się w 2016r. Jako Barwy Pomocy stawialiśmy pierwsze kroki ucząc się jak pomagać innym. I nadal uczymy się, ale tym razem już nie sami! Jest wokół nas wielu życzliwych, otwartych ludzi i instytucji, którzy wspierają nasze działania wtedy gdy opadamy z sił. Wolontariat to ciężka praca a zarazem ogromna satysfakcja i radość z każdego udanego projektu. W tym roku wyruszyliśmy do szkół na terenie gmin Czernikowo, Obrowo i Ciechocin gdzie działają szkolne koła wolontariatu. Młodzi ludzie bardzo otwarcie podchodzą do wolontariatu, angażują się, poświęcają swój czas po to, by zrobić coś dobrego dla innych, by maleńkimi krokami zmienić świat wokół siebie na lepsze.
  W piątkowy wieczór razem ze Szkolnym Kołem Wolontariatu ze szkoły w Osieku nad Wisłą mieliśmy przyjemność – kolejny raz – zagrać koncert charytatywny dla Jakuba Cymra. Nasze pierwsze spotkanie z Jakubem odbyło się także w Osieku w 2017r, kiedy to jeszcze jako Barwy Pomocy graliśmy w remizie razem z zespołem Pinky Loops oraz całą grupą przyjaciół-wolontariuszy.
  Także teraz znakomita współpraca ze Szkolnym Kołem Wolontariatu zaowocowała pięknym koncertem. Wszystkich Gości powitała Pani Dyrektor Katarzyna Wachowska, która podkreśliła rolę wolontariatu i niezwykły wpływ jaki ma on na kształtowanie młodych ludzi. Ewa i Mirek w imieniu Fundacji podziękowali za życzliwość i wsparcie ze strony szkoły, wolontariuszy i zebranych Gości. Szczególnie mocno poruszyły wszystkich słowa Cioci Jakuba – Pani Bożeny, która opowiedziała o samopoczuciu Jakuba i potrzebach rodziny. O trudach codziennej opieki nad Jakubem z filmowego ekranu opowiadała także mama Jakuba. To ona, wraz z bliskimi walczy każdego dnia by Kubuś wrócił do zdrowia i sprawności… rehabilitacja jest żmudna i bardzo wyczerpująca, także finansowo… Najbliżsi robią wszystko co w ich mocy a każdy gest wsparcia i życzliwości jest dla nich wzruszający i bardzo potrzebny…
  Gwiazda wieczoru – Arkadiusz Wychowanek – zaserwował nam prawdziwą ucztę muzyczną zaczynając od Louisa Armstronga i piosenki „What A Wonderful World” a na Dżemie kończąc… Muzykę i ciepły głos Arka przeplatały aukcje dla Jakuba prowadzone przez Beatę i Monikę. Dzięki zaangażowaniu wielu życzliwych osób stoliki były pełne najróżniejszych stroików, książek, obrazów… W korytarzu unosił się zapach domowego ciasta i gorącej kawy a w holu wolontariusze dzielnie prowadzili kiermasz świąteczny.
  Dzięki hojności wszystkich uczestników udało się zebrać dla Jakuba 4382,26zł, nie jest to jednak kwota ostateczna gdyż datki nadal wpływają… Ostateczna kwota zostanie podana wkrótce – po podliczeniu całości.
  Za zaangażowanie, wsparcie i wielką życzliwość serdeczne podziękowania kierujemy do Dyrekcji Szkoły w Osieku nad Wisłą Pani Katarzyny Wachowskiej i Pani Lidii Szumskiej, Wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu w Osieku nad Wisłą wraz z Panią Katarzyną Tofil oraz Anną Melkowską, naszych fundacyjnych Przyjaciół, którzy pomagali zbierać fanty. Serdecznie dziękujemy Hubertowi Jasińskiemu za bogatą relację fotograficzną a naszym wolontariuszom Gosi, Emilce i Jackowi za wsparcie we wszystkich przygotowaniach.
  Specjalne podziękowania kierujemy do Arka Wychowanka, który mimo napiętego grafiku występów znalazł czas by zagrać w Osieku nad Wisłą.
  Takie spotkania jak to piątkowe sprawiają, że człowiekowi robi się ciepło na sercu i wie, że jego praca i wysiłki mają sens… że ma wokół życzliwych ludzi, którzy dodadzą mu skrzydeł gdy zapomni jak latać… Wierzymy, że każdy gest nawet najdrobniejszy zmienia świat… czyjś świat… mamy nadzieję, że chociaż na chwilę odmieniliśmy świat Kuby dodając mu nieco kolorów….

 • Bez kategorii

  Choroby przykryte uśmiechem…

  https://pomagam.pl/monikakaminska

  Pomaga innym choć sama ciężko choruje… Monika Kamińska – wolontariuszka Fundacji Werwa Team. Z ogromną pasją pomaga innym, wspiera, rozmawia, sprawia, że budzi się nadzieja na lepsze jutro…

  Tym razem sama potrzebuje silnego wsparcia. Choroby, o których nie mówi, a które towarzyszą jej od lat skryte pod życzliwym uśmiechem i dobrym słowem, tym razem postępują tak bardzo, że czas przerwać milczenie… Sytuacja finansowa nie pozwala Monice samodzielnie opłacić wszystkich kosztów leczenia i operacji…  Zalękniona długo odmawiała przyjęcia pomocy… Aby jednak skutecznie pomagać innym sama musi wrócić do zdrowia! W tym celu musi przyjmować systematycznie leki, przede wszystkim insulinę  i  Victozę, która pomoże walczyć z cukrzycą typu 2 i jej powikłaniami w postaci angio- i retinopatii cukrzycowej a także poddać się kilku operacjom-na początek operacji ratującej obie ręce… Chorób i dolegliwości jest tyle, że trudno wszystkie zapamiętać…

  Najpilniej trzeba zająć się uszkodzeniem włókien czuciowych i ruchowych obu nerwów pośrodkowych o typie demielinizacyjnym – zespół cieśni nadgarstka obustronny. Skutkami nieleczonego i zaawansowanego zespołu cieśni nadgarstka są niedowład i zanik mięśni dłoni, co prowadzi do całkowitego upośledzenia czynności manualnych.

  Bardzo prosimy o wsparcie zbiórki dla Moniki, bo tylko odzyskując sprawność i zdrowie będzie ona mogła nieść pomoc innym…

  By postawić pierwszy krok do poprawy zdrowia potrzeba środków finansowych na jak najszybszą operację obu rąk – koszt ok. 6 000zł oraz systematyczny zakup insuliny i Victozy oraz innych leków – koszt miesięczny to ponad  1 100zł. Wierzymy, że z Waszą pomocą Monice uda się wrócić do zdrowia!

 • Bez kategorii

  Nowa stopa Mateusza…

  TU MOŻESZ POMÓC MATEUSZOWI:

  https://pomagam.pl/nowastopamateusza

   

  https://static.pomagam.pl/media/stories/story_99081_1573216300.jpegMateusz mieszka w okolicach Torunia, ma 15 lat mnóstwo marzeń i całe życie przed sobą. Niestety zły los sprawił, że 19.10.2019 zdarzył się wypadek, który pozbawił go stopy. 

  Żeby Mateusz mógł normalnie funkcjonować i rozwijać się potrzebna jest proteza i bardzo kosztowna rehabilitacja. Liczy się każda złotówka i czas. 

  Koledzy i koleżanki Mateusza sami zwrócili się do Fundacji Werwa Team o pomoc w zebraniu potrzebnej kwoty. Jest to tak bezcenny dar przyjaźni w dzisiejszych czasach, że nie możemy przejść obok niego obojętnie. Pomóżmy Mateuszowi, jego rodzicom i przyjaciołom w walce o nową stopę. 

  Fundacja Werwa Team ma zawartą z mamą Mateusza oficjalną umowę o objęcie Mateusza opieką. Dysponujemy wszelkimi dokumentami medycznymi i pełnomocnictwami do reprezentowania rodziny w zbiórce środków. 

   

 • Bez kategorii

  Wielka Świąteczna Zbiórka Darów

  Do Bożego Narodzenia jeszcze trochę czasu… Ale żeby ze wszystkim zdążyć rozpoczynamy Wielką Zbiórkę Świąteczną!

  Jeśli chcecie umilić Święta naszym podopiecznym to z radością przyjmiemy słodycze, napoje, artykuły spożywcze, 🍡🍭🍬 które mają długi termin przydatności… Kosmetyki, środki czystości, środki pielęgnacyjne, a także artykuły kreatywne i dekoracyjne na świąteczne warsztaty rękodzieła.

  Dary można przekazywać we wtorki i czwartki od 16.30 do 18.00 do naszego biura w Czernikowie ul. Toruńska 20 przy pogotowiu.
  Liczymy na Was! 💕💕💕
  Ho ho ho 🎅🎅🎅

   

 • Bez kategorii

  II Przegląd Talentów Przedszkolnych

  W poniedziałek 7 października po raz drugi zaprosiliśmy dzieci na Przegląd Talentów Przedszkolnych organizowany przez naszą Fundację pod patronatem Pana Tomasza Krasickiego – Wójta Gminy Czernikowo. Na scenie gościły prawdziwe talenty!!! Słuchaliśmy piosenek, wierszy, oglądaliśmy tańce. Było bajecznie kolorowo, piękne stroje, ciekawe rekwizyty a przede wszystkim doskonała zabawa i prawdziwa lekcja odwagi dla małych wykonawców 🙂 Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim wykonawcom przede wszystkim tej odwagi (sami wiemy, że scena potrafi nieźle stresować 😉 ) a także świetnego wykonania przygotowanych występów. Panu Wójtowi dziękujemy za udostępnienie auli oraz za słodkie upominki, które razem z naszymi podarunkami trafiły do każdego przedszkola. Dziękujemy Andrzejowi i Krzysiowi za nagłośnienie. Wszystkim dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę i już czekamy na kolejne spotkanie z Wami 🙂

   

   

    

 • Bez kategorii

  Pozytywnie nakręceni

  Nasza Fundacja z radością przygarnie wszelkiego rodzaju nakrętki plastikowe, dzięki którym możemy realizować nasze cele statutowe. Jedna nakrętka nic nie znaczy ale góra nakrętek to realna pomoc potrzebującym!
  Nakręćcie się i pomagajcie z uśmiechem razem z nami 

  Nakrętki przyjmujemy w biurze Fundacji w Czernikowie ul. Toruńska 20 w godzinach dyżurów Fundacji.

  Zapraszamy!!!

 • Bez kategorii

  Dziękujemy za Wasze wielkie serca!

  Kochani, Julka jest już po operacji oczka, teraz czekamy aż wszystko się pięknie zagoi i będzie można zdjąć opatrunek.

  Mocno trzymamy kciuki za Julkę a Wam wszystkim bardzo dziękujemy. Bądźcie dumni, bo to dzięki Waszemu wsparciu, życzliwości, zaangażowaniu i każdej –  nawet najmniejszej wpłacie daliście Julce szansę na zdrowie.  Cieszymy się ogromnie szczęściem Julki, która tak pięknie dla Was namalowała kolorowy obrazek.

  Zachęcamy gorąco do wspierania naszej Fundacji w kolejnych działaniach. Pomaganie ma wielką moc!

   

   

 • Bez kategorii

  Budzimy Grażynkę!

  Oj działo się wczoraj działo!!!
  Remiza OSP w Czernikowie 14 sierpnia zamieniła się w salę taneczno-koncertową 💃💃💃
  Tym razem spotkanie dedykowane było Pani Grażynce Jankowskiej z Czernikowa.
  Pani Grażynka w kwietniu br. doznała wstrząsu anafilaktycznego, w wyniku którego zatrzymała się akcja serca. Po 14 minutowej reanimacji serce <3 podjęło pracę ale Pani Grażynka nie odzyskała przytomności… Obecnie jest w stanie śpiączki otoczona troskliwą opieką rodziny, która każdego dnia walczy o jej powrót do zdrowia i sprawności. Wiąże się to jednak z ogromnymi kosztami rehabilitacji i terapii…. Nasza Fundacja zorganizowała imprezę muzyczno-taneczną, by w ten sposób dołożyć małą cegiełkę pomocy w budzeniu Pani Grażynki.
  Był nastrojowy koncert muzyki 👩‍🎤👩‍🎤 autorskiej Anity i Mateusza Kurek, przeboje DJ Faziego oraz koncert Grupy Muzycznej Piotra i Pawła
  Między szaleństwem tanecznym na parkiecie Monika, Mirek i Wioletta prowadzili licytacje, by puszki dla Pani Grażynki były pełne 💪💪💪 Nasza Gosia dzielnie prowadziła kiermasz a z dziećmi rysował jak zawsze pełen pomysłów 🎨🎨🎨Jacek. Tym razem młodzi artyści wzbogacili scenografię koncertu, dekorując ściankę przepięknymi serduszkami 💖💖💖 dla Grażynki!
  Zespół Charytatywny i córka Pani Grażynki-Magda zadbali o ciasta 🥧🥧🥧 by osłodzić wspólnie spędzony czas. Dla milusińskich Pan Romuald Masalski z Mini Wesołego Miasteczka ROAN przygotował piękną, kolorową zjeżdżalnię i nawet deszcz, który groził nam na początku zamienił się w jasne promienie słońca 🌞
  Piotr i Paweł nie tylko porwali do tańca swoimi największymi przebojami ale jeszcze w ramach extra licytacji dorzucili przejażdżki swoim pięknym białym 🏎🏎🏎🏎Chevroletem Camaro!
  Dzięki Wam udało się zebrać niemałą kwotę 💪💪💪2040,01 zł, która zasili konto Pani Grażynki!
  Za pomoc w organizacji imprezy wielkie podziękowania 🌹🌹🌹kierujemy do Wójta Gminy Czernikowo Pana Tomasza Krasickiego, który po raz kolejny udostępnił nam remizę OSP. Dziękujemy artystom za oprawę muzyczną 🎼🎹🎷🎺, Zespołowi Charytatywnemu za słodkości, Krzysiowi Bułakowskiemu za relację fotograficzną 📸📸📸, Mirkowi za ciężką pracę przy noszeniu pudeł, worków i przygotowaniu kiermaszu – a naszym wolontariuszom za obsługę kiermaszu i sprzątanie po imprezie😘😘😘 Całemu Zarządowi mocne uściski za przygotowania i czuwanie nad organizacją imprezy 😍😍😍
  Bardzo dziękujemy Wam wszystkim za obecność i wspólną wyśmienitą zabawę a Pani Grażynce życzymy szybkiego powrotu do zdrowia 🌹🌹🌹
  Zapraszamy do galerii gdzie znajdziecie fotorelację z wczorajszego dnia!
  Zaglądajcie też na naszą stronę gdzie wkrótce będziemy informować o kolejnych akcjach 🙂
  Do zobaczenia wkrótce!!!
   
 • Bez kategorii

  Festiwal RockOkop 2019 w Skępem

  Pierwszy – ale mamy nadzieję, że nie ostatni – Festiwal RockOkop za nami!

  Zaproszenie do wzięcia udziału w Festiwalu otrzymaliśmy od fantastycznych chłopaków z zespołu Progress! Niesamowity zespół, który nie tak dawno zagrał dla nas charytatywny koncert w Czernikowie, tym razem chciał stworzyć niepowtarzalną imprezę rockową jakiej jeszcze w Skępem nie było!

  I udało się wyśmienicie!!!

  Cudowne jezioro Łąkie i piękny drewniany plażowy bar stanowiły tło całej imprezy. Wszystko przygotowane i dograne w najmniejszych szczegółach przez Progress 🙂

  Nasza Fundacja dorzuciła malutką cegiełkę do organizacji czasu przed festiwalem. Był kiermasz charytatywny, warsztaty plastyczne, motanki i piękne spódnice Marioli Śmiechowskiej.

  Dzięki wielkim sercom Festiwalowych Gości nasze puszki zapełniły się pokaźną kwotą 786,40zł, którą przeznaczymy na realizację celów statutowych Fundacji 🙂

  Goście festiwalowi na rozgrzewkę mogli posłuchać i podziwiać umiejętności taneczne nieco młodszych wykonawców, którzy być może w przyszłości staną na scenie śpiewając rocka 😉

  Czas przed Festiwalem należał do: Karolinki Maćkiewicz, Lidki Romanowskiej i Amelii Rumińskiej.

  Do zumby po raz kolejny zaprosili nas Hubert Borowicz, Paweł Kołaczyński, Damian Wiśniewski i Jakub Dulski. Nie zabrakło także tancerzy z grup tanecznych z Kikoła, prowadzonych przez instruktorkę tańca Jessicę Jędrzejewską. Jesteśmy Wam wszystkim niezmiernie wdzięczni i bardzo dziękujemy, że zawsze możemy liczyć na Waszą życzliwość i wsparcie!!!

  A potem już były tłumy gości i doskonała muzyka niesiona przez fale jeziora mocnym echem… scena należała do zespołów, które przyjechały by walczyć o uznanie słuchaczy i statuetkę Kozła 🙂

  Bardzo serdecznie dziękujemy całemu zespołowi Progress za zaproszenie i doskonałą zabawę.

  Szczególne podziękowania z naszej strony kierujemy do Pana Tomasza Krasickiego Wójta Gminy Czernikowo za udostępnienie sprzętu nagłaśniającego oraz Kamila Oswalda i Krzysztofa Seweryn, którzy zapewnili obsługę techniczną festiwalu.

  Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację Festiwalu.

  Mocno ściskamy naszych wolontariuszy: Gosię, Alicję i Jacka.

  Szersza relacja z Festiwalu i jeszcze więcej podziękowań znajdzie się wkrótce na stronie Zespołu Progress 🙂

  Do zobaczenia na kolejnym Festiwalu za rok 🙂

   

 • Bez kategorii

  Ciepły kąt dla Pana Jana

  Pan Jan potrzebuje pomocy. Kiedyś dom był jego własnością, podarował go ludziom za opiekę niestety jak widać na zdjęciach tej pomocy nie ma, a Pan Jan żyje w warunkach urągających człowieczeństwu. Sprawa o cofnięcie darowizny jest już w toku a koszt postępowania to aż 5 000 zł.

  Dzięki pomocy sąsiadów, mieszkańców gminy i urzędowi gminy udało się zgromadzić niezbędne sprzęty do życia i funkcjonowania, oraz podłączyć wodę jednak część domu, w którym mieszka Pan Jan nadal wymaga wkładu finansowego.

  Pan Jan nie ma pieniędzy, żeby samodzielnie sfinansować remont ponieważ jedynym jego źródłem dochodu jest w tej chwili zasiłek zdrowotny z gminy.